Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
ÇAYKUR`UN SOĞUK ÇAYI
11 Eylül 2013 Çarşamba 14:40
Bugün dünyanın dört büyük çay pazarından biri olan Türkiye, kişi başına yıllık tüketimde 2.75 kilogram ile ilk sırada yer alıyor. Hane başına düşen tüketim miktarı ise 6.8 kilograma erişmiş bulunuyor. Siyah çayıydı, Yeşil çayıydı, soğuk çayıydı derken pazar günden güne yeni ürünleri, yeni tüketicileri ve oyuncularıyla büyüdükçe büyüyor.

            Bu yaz mevsimi başında hepinizin malumu, Çaykur`da tüm Türkiye`yi sıcakların başlamasıyla birlikte serinletici, tatlandırıcı, ferahlatıcı ve soğutucu bir güzel gelişme başlamış oldu. Çaykur`un 3 ayrı soğuk çay (bergamot, şeftali, limon) çeşitlerinin ismi olan "Büyük Türkiye`nin, Büyük soğuk çayı" "didi" dünyaya geldi.

            Bir anda başta çocuklar ve gençler olmak üzere herkes tarafından çok tutuldu ve çok beğenildi. Haliyle  ilk kez piyasaya çıkacak olan bu yeni üç ürünün henüz tüketicilerinin damak tadını yakalayıp yakalayamayacağı tam bilinmediğinden sınırlı sayıda üretimi yapıldı.  Fakat gelin görün ki, raflarda, soğutucularda yerilerini almaları ile tüketilmeleri bir oldu. Öyle çabuk beğenildi ki, bu sefer gelen satış talep patlamaları üzerine üretim yetiştirilemediğinden  haftalardır bir çok noktada yok sattı. Çünkü çaykur tarafından büyük sevgiyle özel formülle üretilmişti.

             Çaykur`un da dünya soğuk çay pazarı markaları arasında önce ülkemiz genelinden başlayarak "didi" ismiyle ürettiği soğuk çay çeşitleri  kısa zamanda tüketiciler tarafından büyük bir beğeniyle tüketilmeye başlanmıştır. Çaykur zamanlama olarak soğuk çay çeşitleriyle bu pazarda geç kalmadan yerini almış olması çok isabetli buluyorum.

  Çaykur, Yaz mevsiminin başlangıcında tüm soğuk çay içicilerinin damak tadına uygun olarak ürettiği ve büyük bir beğeniyle başta genç nüfus olmak üzere her yaş ortamı tarafından tüketilen "didi" isimli bergamot, şeftali ve liman aromalı soğuk çaylarına tüketicilerinin ve satıcıların ilgisi artarak devam ediyor.

            Türk Gıda Sanayine soğuk çay çeşitleriyle hızlı bir şekilde giriş yapan, Çaykur`un soğuk çay markası "didi" sı üç ayrı çeşidiyle kısa zamanda tüketicilere kendisini beğendirmiş üretimin ilk aylarında tüketiciler tarafından oldukça beğenilen görsel ürün reklamlarının ekranlarda başlamasıyla birlikte Türkiye`nin bir çok şehirlerinde yok satmaya başlaşmıştır.    Çay tüketicilerin ülke genelinde ve Türk mutfağında yılladır Çaykur markasına olan haklı güveni ve beğenisini de işin içine katınca "didi" soğuk çay içeceklerine Türkiye genelinde başta olmak üzere bir çok yurt dışı ülkelerden gelen yoğun sipariş ve bayilik  talepleri karşısında, Çaykur Genel Müdürü ve Çaykur YK. Başkanı İmdat Sütlüoğlu iki ayrı tesiste  üretim kapasitesini iki katına çıkartarak, kısa sayılacak bir sürede 30 milyonu adeti aşan ürün üretimiyle soğuk çay sektöründe önemli bir başarı hayata geçirmiş oldu.   

            Çaykur Genel Müdürü ve YK. Başkanı İmdat Sütlüoğlu`nun gerek kamuda, gerekse özel sektörde yapmış olduğu görevlere bakınca hep yenilikçi ve değişimci, müteşebbis bir çalışma içerisinde olduğu görülmektedir. Genel Müdür Sütlüoğlu`nun bugün Çaykur adına üretmiş olduğu ve halen bir çok satış ve tüketim noktasında geldiği gibi hemen satılıp tüketilen, Soğuk çay çeşitlerinin üretiminde dünya gıda piyasasını yakından iyi takip ederek, yeniliğe ve yeni ürün segmentlerine açık olmasının, dünya ölçeklerinde ufkunun geniş olmasının neticesinde kısa zamanda marka ve tüketici değeri yüksek ürünler olarak Çaykur`un soğuk çayları "didi" markasıyla yerlerini almış bulmaktadırlar.  Bu farklı yeni ürün gamını Çaykur markası olarak ürün portföyüne kazandıran, Çaykur Genel Müdürümüz ve Çaykur YK. Başkanı Sn. Sütlüoğlu`nu tebrik ediyorum. Çaykur`un yeni ürün çalışmalarının da olduğunu üreticilerimize ve tüketicilerimize müjdeliyorum.   

Bu Yazi 1630 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Anketler
Haber sitemizin kalitesinden memnunmusunuz?
Evet
Daha güzel olabilir
İdare eder
Hayır
FOTO GALERİ